O mnie - doświadczenie

Wersja dla lubiących historie o ludziach i życiu:

Gdy byłam dzieckiem, uwielbiałam bawić się w szkołę. Miałam nawet samodzielnie wykonany dziennik lekcyjny. W prawdziwej szkole lubiłam się uczyć. Z miłości do biologii byłam w liceum w klasie ekologicznej.
W pakiecie była kosmiczna liczbą godzin francuskiego, o którym nie miałam wtedy pojęcia, a który ostatecznie pokochałam, zdradzając na maturze angielski.

Przed studiami miałam nadmiar pomysłów, co ze sobą dalej zrobić (od chemii aż po leśnictwo!). Ostatecznie wybrałam psychologię i do dziś uważam, że była to świetna decyzja.

Zrobiłam specjalizację z psychologii klinicznej i osobowości – uznałam, że jest najciekawsza i daje największą wiedzę o człowieku. Praktykowałam w poradni zdrowia psychicznego, choć ostatecznie terapeutą nie zostałam (pewnie za bardzo lubię gadać).

Za to niedługo po studiach zdecydowałam się na przygodę z biznesem jako rekruter poszukujący kandydatów na stanowiska techniczne

i inżynierskie (w tym IT). Praca z ludźmi a do tego możliwość wciąż uczenia się czegoś nowego - to było wyzwanie, które mnie wciągnęło.

Później pomyślałam, że świetnie byłoby wykorzystać więcej psychologicznej wiedzy - przez kilka lat byłam psychologiem w służbach mundurowych. Pracując w Komendzie Głównej Policji, dalej rekrutowałam (w wewnętrznych naborach na stanowiska specjalistyczne). Zajmowałam się też psychoedukacją. Tu poprowadziłam pierwsze „poważne” szkolenie – to był ważny moment – odkryłam, że strasznie mi się to podoba.

Jednak droga od tej chwili do decyzji o rozwoju jako trener okazała się kręta a najciemniej było oczywiście pod jasną latarnią (musicie wiedzieć, że większość mojej rodziny to nauczyciele, więc w sumie mogłam na to wszystko wpaść dużo wcześniej...). Wróciłam jeszcze na moment do rekrutacji. Znów obsadzałam stanowiska w agencjach doradztwa personalnego a także w branży reklamy internetowej (media plannerzy, copywriterzy, etc.). Później po drodze było jeszcze kilka tzw. życiowych spraw, które oddaliły w czasie moje trenerskie spełnienie.

Mimo wszystko pasja do szkolenia innych i magnetyczne przyciąganie zawodu trenera przeważyły i od kilku lat właśnie tak pracuję: jako trener wewnętrzny w jednym z urzędów centralnych oraz trener na rynku szkoleniowym, m.in. rozwijając Asertywna.com.pl

Wiedzę i umiejętności bardzo pomogła mi ułożyć w głowie i udoskonalić Szkoła Trenerów Biznesu a wcześniej studia podyplomowe.

Jednocześnie wśród tych wszystkich doświadczeń moim najważniejszym zdecydowanie pozostaje praca z Wami
– uczestnikami szkoleń.

Kobieta z walizkami
Maszyna do pisania Klawisze

Wersja dla lubiących twarde dane:

Pobierz moje CV:

Zajrzyj do profilu Goldenline lub Linkedin:

https://www.goldenline.pl/emilia-salacka/

 

https://www.linkedin.com/in/emilia-sa%C5%82acka-ma%C5%84ka-4aa37438/?originalSubdomain=pl

Sprawdzanie tekstu w dokumencie